Darmowa dostawa
Darmowa dostawa juz od 199,00 zł.
Opcje przeglądania

Wodorosty i glony do sushi 

Glony do sushi mogą być wykorzystywane w kuchni azjatyckiej nie tylko przy zwijaniu maki sushi, ale i w wielu innych potrawach korzystających na lekko słonawym, morskim smaku alg. Wśród tych, które najczęściej wykorzystuje się do przygotowywania dań azjatyckich na całym świecie wymienić należy przede wszystkim Nori – wodorosty w formie arkuszy wykorzystywane do sushi, a także glony kombu i glony wakame, dodawane np. do zup, sałatek czy makaronu chińskiego. Glony do sushi i innych potraw japońskich i chińskich zawierają wiele związków mineralnych i witamin, co zdecydowanie przekłada się na ich popularność w kuchni azjatyckiej.

Nori, Wakame, Kombu – najpopularniejsze glony do sushi

Nori to podstawowy w potrawach japońskich gatunek wodorostów. Charakterystyczne płaty glonów stosowane do sushi powstają przez oczyszczenie, rozdrobnienie, przelanie do odpowiedniej formy, wysuszenie i uprażenie zebranych glonów. Cienkie arkusze doskonale nadają się do zawijania produktów do sushi, mają lekko morski, słonawy smak i mogą być traktowane także jako przekąska lub dodawane w wersji pokruszonej do innych potraw japońskich, np. makaronów czy stir-fry.

Kombu, podobnie jak Nori stosuje się szeroko w kuchni japońskiej i koreańskiej, m.in. jako podstawę japońskiego bulionu dashi wykorzystywanego do przygotowywania zup miso. Kombu po namoczeniu jest zielone, swoim wyglądem przypomina typowe algi morskie i może być podawany np. jako sałatka z dodatkami zamiast klasycznej zieleniny. Podobnie traktuje się w daniach chińskich glony Wakame, nazywane często morską sałatą, które smakiem przypominają ostrygi i doskonale komponują się np. z makaronem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl